Wiadomości
KONCERT
St Ferdinand Church • 5900 W Barry Ave, Chicago, IL 60634 • tel: 773 622 5900 • fax: 773 622 5903
Linki
Polska Szkoła Katolicka 
im. św. Ferdynanda
Polska Szkoła Katolicka 
im. św. Ferdynanda

AktualnościNabożeństwaO ParafiiGrupy ParafialneGrupy LiturgiczneMuzykaGaleriaMisjeOjczyznaKontakt

Słuchaj Mszy Świętej w Języku Polskim
w każdą niedzielę na falach
 WPNA 1490 AM o 7:00AM
Zebraliśmy ponad 100% wyznaczonego celu. Od tej pory, wszystkie dodatkowe dary zostają w 100% do wykorzostania w naszej parafii.
Bóg zapłać!
113 % 
Kim jest parafianin?

Jest wielu ludzi, którzy przychodzą na plebanię z prośbą o chrzest, udzielenie sakramentu małżeństwa lub do podpisania zaświadczenia, że dana osoba jest parafianinem. W takiej sytuacji, sekretariat parafii sprawdza, czy dane osoby są uważane za zarejestrowane i wielokrotnie okazuje się, że nie. Co więc sprawia, że dana osoba jest parafianinem?


  • Nie jesteś parafianinem, ponieważ twoi rodzice chodzą tu do kościoła. 
  • Nie jesteś parafianinem, ponieważ chodziłeś tu do szkoły. 
  • Nie jesteś parafianinem tylko dlatego, że tu przychodzisz na Mszę Św.!

Proces rejestracji parafianina jest sprawą stosunkowo łatwą. Wystarczy przyjść na plebanię i wypełnić formularz rejestracyjny. Możesz też pobrać formularz rejestracyjny tutaj, a następnie przynieść go na plebanię. Jeżeli dostajesz koperty do składania ofiar na swoje nazwisko to znaczy, że jesteś parafianinem. Rejestracja jest bardzo prosta i nie wymaga dodatkowych opłat; nie są wymagane żadne dowody osobiste!
Bycie parafianinem oznacza, że jesteś zaangażowany w życie parafii. Oznacza to, że zobowiązujesz się do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach parafialnych, co oznacza poświęcenie czasu i talentów na rzecz parafii a także pomoc materialną. Parafia nie byłaby taka sama bez naszych parafian, ich zaangażowania i pomocy. Tylko dzięki temu kościół i parafia mogą być dobrym miejscem i domem dla nas wszystkich

Dziękujemy za poświęcenie i oddanie!


Drodzy Parafianie I Przyjaciele Misjonarzy Ubogich,

Po raz kolejny odwiedziliśmy misję w Kenii w styczniu 2020 roku. Za każdym razem, kiedy tam jesteśmy, czujemy się częścią kenijskiej rodziny, widzimy pozytywne zmiany zachodzące na na misji, oraz coraz lepiej poznajemy życie tamtejszych ludzi.
Drodzy Parafianie I Przyjaciele MOP,
Po raz kolejny odwiedziliśmy misję w Kenii w styczniu 2020 roku. Za każdym razem, kiedy tam jesteśmy, czujemy się częścią kenijskiej rodziny, widzimy pozytywne zmiany zachodzące na na misji, oraz coraz lepiej poznajemy życie tamtejszych ludzi. Poniżej zamieszczamy obszerny list- relację z naszego pobytu w Kenii oraz kilka zdjęć z misji. 
Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie i okazaną sympatię w podejmowanych przez nas działaniach

Wolontariusze MOP