SFERDINAND CHURCH 
Wiadomości
KONCERT
St Ferdinand Church • 5900 W Barry Ave, Chicago, IL 60634 • tel: 773 622 5900 • fax: 773 622 5903
Linki
Polska Szkoła Katolicka 
im. św. Ferdynanda
Polska Szkoła Katolicka 
im. św. Ferdynanda

Kościół sw. Ferdynanda na Facebook'u!
"Lubię to" dla naszego Kościoła

Dołączycie do naszej oficjalnej strony 
na Facebooku! Otrzymasz natychmiastowe 
powiadomienia o zmianach na naszej stronie 
www! Wiele zdjęć w galerii, a co najważniejsze,
zbudujemy silną wspólnotę!​

Link poniżej, lub w prawym górnym rogu strony


AktualnościNabożeństwaO ParafiiGrupy ParafialneGrupy LiturgiczneMuzykaGaleriaMisjeOjczyznaKontakt

Projekt zagospodarowania terenu wokół figurki
Matki Bożej na naszej posesji parafialnej
Miejsce to jest szczególne na posesji parafii św. Ferdynanda, ponieważ upamiętnienia naszych parafian, którzy zginęli podczas wojny. Każdego roku, w dniu Pamięci Narodowej (Memorial Day) podczas wspólnej modlitwy przy tej figurce pamiętamy o naszych parafialnych bohaterach, którzy walczyli w różnych częściach świata w obronie wolności i pokoju, poświęcając swoje życia dla Boga i Ojczyzny. 
W miesiącach maryjnych ‐ październiku i maju, w każdą sobotę zanosimy w tym miejscu wspólną modlitwę, chwaląc Maryję za Jej wstawienictwo i opiekę nad naszą wspólnotą parafialną oraz naszymi rodzinami. Ponadto wiele osób każdego dnia zatrzymuje się przy figurce na chwilę refleksji, czy modlitwy. Z inicjatywy Kół Żywego Różańca chcieliśmy to szczególne miejsce na naszej posesji parafialnej bardziej uporządkować, wyłożyć kostką i ustawić ławki oraz posadzić krzewy i kwiaty. Będzie to okazja dla każdego z nas, dla naszego pokolenia, którzy na początku nowego tysiąclecia uczestniczymy w życiu wspólnoty partafialnej św. Ferdynanda, aby nasze nazwiska lub nazwiska osób, które już odeszły od nas do Boga, pozostały w pamięci. Będą do wykupienia kostki brukowe, na których zostanie umieszczone nasze imię i nazwisko, nazwisko rodziny lub imię i nazwisko osoby zmarłej. Aby zamówić cegiełkę, prosimy o pobranie formularzu zamówienia zamieszczonego poniżej.
„MYŚLEĆ, ROZUMIEĆ, DZIAŁAĆ !”
‐UNIWERSYTET W DRODZE
to coroczne spotkania
z Prof. Piotrem Jaroszyńskim
28 września (niedziela)
Parafia p.w. Św. Ferdynanda
Spotkanie po Mszy sw. o godz. 10:15

Temat: "Katolicy przeciwko katolikom
 - metody walki z Kościołem"


Prof. dr hab. Piotr Jaroszyński, kierownik Katedry Filozofii Kultury i Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, członek Rady Naukowej Powszechnej Encyklopedii Filozofii. Wygłosił ok. 150 wykładów naukowych na uczelniach 5 kontynentów. Od lat głosi prelekcje dla Polonii upowszechniając ideały patriotyczne wyrastające z cywilizacji łacińskiej. Jest autorem ok. 30 książek, w tym po angielsku i hiszpańsku, które w sumie znajdują się w ponad 1200 bibliotekach świata. Od lat współpracuje z Radiem Maryja, Telewizją Trwam, Naszym Dziennikiem i Naszą Polską.
Lednica

Serdecznie zapraszamy naszą młodzież parafialną na spotkania grupy Lednica. Lednica to ruch zainspirowany nauczaniem Świętego Jana Pawła II skierowanym do ludzi młodych. 
Spotkania odbywaja się w każdą trzecią niedzielę miesiąca w szkolnej kaplicy, zaraz po Mszy Świętej o godz. 10:15 am. Najbliższe spotkanie 21 września. Modlitwa i program jest prowadzony w języku Angielskim przez ks. Michał Wyrzykowski oraz panią Jolę Waśko, koordynatora grupy. Serdecznie zapraszamy młodzież, a szczególnie tych którzy otrzymali już sacrament Bierzmowania.