SFERDINAND CHURCH 
Wiadomości
KONCERT
St Ferdinand Church • 5900 W Barry Ave, Chicago, IL 60634 • tel: 773 622 5900 • fax: 773 622 5903
Linki
Polska Szkoła Katolicka 
im. św. Ferdynanda
Polska Szkoła Katolicka 
im. św. Ferdynanda

AktualnościNabożeństwaO ParafiiGrupy ParafialneGrupy LiturgiczneMuzykaGaleriaMisjeOjczyznaKontakt

Lednica

Serdecznie zapraszamy naszą młodzież parafialną na spotkania grupy Lednica. Lednica to ruch zainspirowany nauczaniem Świętego Jana Pawła II skierowanym do ludzi młodych. 
Spotkania odbywaja się w każdą trzecią niedzielę miesiąca w szkolnej kaplicy, zaraz po Mszy Świętej o godz. 10:15 am. Najbliższe spotkanie 21 września. Modlitwa i program jest prowadzony w języku Angielskim przez ks. Michał Wyrzykowski oraz panią Jolę Waśko, koordynatora grupy. Serdecznie zapraszamy młodzież, a szczególnie tych którzy otrzymali już sacrament Bierzmowania.
Listopad - 
        miesiąc modlitwy za zmarłych

Przez cały listopad w parafiach katolickich odprawiane są tzw. „wypominki”. To szczególna pamięć o zmarłych. Polegają na wyczytywaniu imion i nazwisk osób nieżyjących. Zanoszone są za nich też modlitwy i śpiew. Tradycja sięga X wieku.

Wypominki są przyjmowane w zakrystii (wejście obok ołtarza Miłosierdzia Bożego). Kartki wypominkowe są wyłożone w ławkach, tyłu kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Modlitwa za zmarlych–wypominki w naszym kościele od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz 7:00 wieczorem i w niedzielę o godz 2:30 po południu i o 6:30 wieczorem.  
Msza - Thanksgiving
27 listopada, godz. 9:00 am
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Mszę z okazji święta Thanksgiving. 
Msza zostanie odprawiona w dwóch językach - polskim i angielskim, dnia 27 listopada, tj. czwartek, o godz. 9:00 am. 

Przypominamy, że 27 listopada odbędzie się tylko jedna msza (o 9:00 am)- tzn. nie będzie mszy o godz. 8:00 am, 12:00 pm oraz 7:00 pm.