SFERDINAND CHURCH 
Wiadomości
KONCERT
St Ferdinand Church • 5900 W Barry Ave, Chicago, IL 60634 • tel: 773 622 5900 • fax: 773 622 5903
Linki
Polska Szkoła Katolicka 
im. św. Ferdynanda
Polska Szkoła Katolicka 
im. św. Ferdynanda

Kościół sw. Ferdynanda na Facebook'u!
"Lubię to" dla naszego Kościoła

Dołączycie do naszej oficjalnej strony 
na Facebooku! Otrzymasz natychmiastowe 
powiadomienia o zmianach na naszej stronie 
www! Wiele zdjęć w galerii, a co najważniejsze,
zbudujemy silną wspólnotę!​

Link poniżej, lub w prawym górnym rogu strony


AktualnościNabożeństwaO ParafiiGrupy ParafialneGrupy LiturgiczneMuzykaGaleriaMisjeOjczyznaKontakt

Projekt zagospodarowania terenu wokół figurki
Matki Bożej na naszej posesji parafialnej
Miejsce to jest szczególne na posesji parafii św. Ferdynanda, ponieważ upamiętnienia naszych parafian, którzy zginęli podczas wojny. Każdego roku, w dniu Pamięci Narodowej (Memorial Day) podczas wspólnej modlitwy przy tej figurce pamiętamy o naszych parafialnych bohaterach, którzy walczyli w różnych częściach świata w obronie wolności i pokoju, poświęcając swoje życia dla Boga i Ojczyzny. 
W miesiącach maryjnych ‐ październiku i maju, w każdą sobotę zanosimy w tym miejscu wspólną modlitwę, chwaląc Maryję za Jej wstawienictwo i opiekę nad naszą wspólnotą parafialną oraz naszymi rodzinami. Ponadto wiele osób każdego dnia zatrzymuje się przy figurce na chwilę refleksji, czy modlitwy. Z inicjatywy Kół Żywego Różańca chcieliśmy to szczególne miejsce na naszej posesji parafialnej bardziej uporządkować, wyłożyć kostką i ustawić ławki oraz posadzić krzewy i kwiaty. Będzie to okazja dla każdego z nas, dla naszego pokolenia, którzy na początku nowego tysiąclecia uczestniczymy w życiu wspólnoty partafialnej św. Ferdynanda, aby nasze nazwiska lub nazwiska osób, które już odeszły od nas do Boga, pozostały w pamięci. Będą do wykupienia kostki brukowe, na których zostanie umieszczone nasze imię i nazwisko, nazwisko rodziny lub imię i nazwisko osoby zmarłej. Aby zamówić cegiełkę, prosimy o pobranie formularzu zamówienia zamieszczonego poniżej.
Z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego, bohaterskiego boju o Warszawę z okupantem niemieckim, Katolicka Fundacja Kultury we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Chicago organizują koncert galowy pt. „Umiera Piękno”, podczas którego wystąpi znakomita polska wokalistka młodego pokolenia, wnuczka Powstańców:

AGA ZARYAN — uznawana jest za jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek jazzowych nowego pokolenia. Jest ona pierwszą polską artystką, która podpisała kontrakt z światowej sławy wytwórnią Blue Note Records. Ponadto, jest ona laureatką wielu nagród, między innymi nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011, a także była mianowana tytułem honorowego Ambasadora Kultury Miasta Stołecznego Warszawy. Artystka wykona utwory ze swojej płyty “Umiera Piękno”, która otrzymała miano Podwójnej Platynowej Płyty oraz nagrodę Fryderyka 2007. W koncercie usłyszymy utwory z tekstami poetów okresu wojennego. Wiersze wybrane przez Agę, opowiadają w sposób niezwykle liryczny i emocjonalny o życiu w Warszawie podczas Powstania Warszawskiego. Muzykę skomponował i zaaranżował pianista Michał Tokaj.

Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie: 
Michał Tokaj – fortepian,
Michał Barański – kontrabas, 
Łukasz Żyta – perkusja 
Chicago International Orchestra

 W kncercie gościnnie wezmą udział chóry działające przy Katolickije Fundacji Kultury: Collegium Cantorum Polonia oraz Chicagowskie Słowiki.

INFORMACJE i BILETY NA STRONACH:
 www.katolickafundacjakultury.org 
 www.copernicuscenter.org