SFERDINAND CHURCH 
Wiadomości
KONCERT
St Ferdinand Church • 5900 W Barry Ave, Chicago, IL 60634 • tel: 773 622 5900 • fax: 773 622 5903
Linki
Polska Szkoła Katolicka 
im. św. Ferdynanda
Polska Szkoła Katolicka 
im. św. Ferdynanda

Kościół sw. Ferdynanda na Facebook'u!
"Lubię to" dla naszego Kościoła

Dołączycie do naszej oficjalnej strony 
na Facebooku! Otrzymasz natychmiastowe 
powiadomienia o zmianach na naszej stronie 
www! Wiele zdjęć w galerii, a co najważniejsze,
zbudujemy silną wspólnotę!​

Link poniżej, lub w prawym górnym rogu strony


AktualnościNabożeństwaO ParafiiGrupy ParafialneGrupy LiturgiczneMuzykaGaleriaMisjeOjczyznaKontakt

Projekt zagospodarowania terenu wokół figurki
Matki Bożej na naszej posesji parafialnej
Miejsce to jest szczególne na posesji parafii św. Ferdynanda, ponieważ upamiętnienia naszych parafian, którzy zginęli podczas wojny. Każdego roku, w dniu Pamięci Narodowej (Memorial Day) podczas wspólnej modlitwy przy tej figurce pamiętamy o naszych parafialnych bohaterach, którzy walczyli w różnych częściach świata w obronie wolności i pokoju, poświęcając swoje życia dla Boga i Ojczyzny. 
W miesiącach maryjnych ‐ październiku i maju, w każdą sobotę zanosimy w tym miejscu wspólną modlitwę, chwaląc Maryję za Jej wstawienictwo i opiekę nad naszą wspólnotą parafialną oraz naszymi rodzinami. Ponadto wiele osób każdego dnia zatrzymuje się przy figurce na chwilę refleksji, czy modlitwy. Z inicjatywy Kół Żywego Różańca chcieliśmy to szczególne miejsce na naszej posesji parafialnej bardziej uporządkować, wyłożyć kostką i ustawić ławki oraz posadzić krzewy i kwiaty. Będzie to okazja dla każdego z nas, dla naszego pokolenia, którzy na początku nowego tysiąclecia uczestniczymy w życiu wspólnoty partafialnej św. Ferdynanda, aby nasze nazwiska lub nazwiska osób, które już odeszły od nas do Boga, pozostały w pamięci. Będą do wykupienia kostki brukowe, na których zostanie umieszczone nasze imię i nazwisko, nazwisko rodziny lub imię i nazwisko osoby zmarłej. Aby zamówić cegiełkę, prosimy o pobranie formularzu zamówienia zamieszczonego poniżej.
Nabożeństwa 
                       Różańcowe
Lednica

Serdecznie zapraszamy naszą młodzież parafialną na spotkania grupy Lednica. Lednica to ruch zainspirowany nauczaniem Świętego Jana Pawła II skierowanym do ludzi młodych. 
Spotkania odbywaja się w każdą trzecią niedzielę miesiąca w szkolnej kaplicy, zaraz po Mszy Świętej o godz. 10:15 am. Najbliższe spotkanie 21 września. Modlitwa i program jest prowadzony w języku Angielskim przez ks. Michał Wyrzykowski oraz panią Jolę Waśko, koordynatora grupy. Serdecznie zapraszamy młodzież, a szczególnie tych którzy otrzymali już sacrament Bierzmowania.
W październiku, nabożeństwa różańcowe 
będą odbywać się w następującym 
porządku: 

- poniedziałek - sobotagodz. 7:00 pm 
(po nabożeństwie - Msza Święta)
- niedziele: godz. 6:30 pm 
(przed Mszą Świętą)
(plan w formacie pdf)
Wszystkich Świętych - 1 listopada, 2014
porządek mszy świetych
7:00 am - Msza Święta po polsku
8:00 am - Msza Święta po angielsku
8:30 am - Msza Święta po polsku (w kaplicy)
12:00 pm - Msza Swięta po polsku (w kaplicy)
5:00 pm - Msza Święta po angielsku
7:00 pm - Msza Święta po polsku

W niedzielę, 2 listopada w Dzień Zaduszny podczas wszystkich Mszy św. będziemy pamiętać i modlić się za naszych bliskich zmarłych. 
O godz. 5:00 po południu, podczas dwujęzycznej Mszy św. w sposób szczególny wspominać będziemy wszystkich zmarłych z naszej parafii z wyczytaniem nazwisk osób które odeszły od nas od 1 listopada 2013 do października 2014.

 Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny oraz przyjaciół bliskich zmarłych na wspólną modlitwę o zbawienie ich dusz. 

Modlitwa za zmarłych – wypominki w naszym kościele od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz 7:00 wieczorem i w niedzielę o godz 2:30 po południu i o 6:30 wieczorem .
"Człowiek żyje tak długo, 
jak długo trwa pamięć o nim"