Wiadomości
KONCERT
St Ferdinand Church • 5900 W Barry Ave, Chicago, IL 60634 • tel: 773 622 5900 • fax: 773 622 5903
Linki
Polska Szkoła Katolicka 
im. św. Ferdynanda
Polska Szkoła Katolicka 
im. św. Ferdynanda

AktualnościSakramenty i MszeO ParafiiGrupy ParafialneGrupy LiturgiczneMuzykaGaleriaMisjeOjczyznaKontakt

Słuchaj Mszy Świętej w Języku Polskim
w każdą niedzielę na falach
 WPNA 1490 AM o 7:00AM
ZAMKNIĘCIE SZKOŁY ZE WZGLĘDU NA WIRUS


Szanowni Państwo !Informujemy, iż mając na względzie bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników Polskiej Katolickiej Szkoły imienia Św. Ferdynanda, w zgodzie z zaleceniami Archidiecezji Chicago podjęliśmy decyzję o
Zamknięciu szkoły na okres do końca Maja włącznie TO ZNACZY ŻE NIE BĘDZIE ZAJĘĆ DO KOŃCA ROKU SZKOLNEGO
Prosimy o odwiedzanie strony internetowej szkoły i kościoła celem pozyskania informacji o zakończeniu roku szkolnego zapisów i wznowienia zajęć w nowym roku 2020/21
Zapraszamy do obejrzenia transmisji LIVE naszych Mszy Świętych i nabożeństw codziennie 8:00 AM Po Angielsku
9:00 AM Po Polsku Koronka do Miłosierdzia Bożego 3:00 PM Nabożeństwo Majowe 8:30 PM
Modlitwa Papieża Franciszka

„Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko”

W obecnej dramatycznej sytuacji, pełnej cierpienia i udręki, która ogarnia cały świat, wołamy do Ciebie, Matko Boga i nasza Matko, i uciekamy się pod Twoją obronę.
O Dziewico Maryjo, miłosierne oczy Twoje na nas zwróć w tej pandemii koronawirusa, i pociesz tych, którzy są zagubieni i opłakują swoich bliskich zmarłych, niekiedy pochowanych w sposób raniący duszę. Wspieraj tych, którzy niepokoją się o osoby chore, przy których, by zapobiec infekcji, nie mogą być blisko. Wzbudź ufność w tych, którzy są niespokojni z powodu niepewnej przyszłości i następstw dla gospodarki i pracy.
Matko Boga i nasza Matko, błagaj za nami u Boga, Ojca miłosierdzia, aby ta ciężka próba skończyła się i by powróciła perspektywa nadziei i pokoju. Podobnie jak w Kanie Galilejskiej, wyjednaj u Twego Boskiego Syna, by pocieszył rodziny chorych i ofiar oraz otworzył ich serca na ufność.
Chroń lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy, którzy w tym czasie kryzysu znajdują się na pierwszej linii frontu i narażają swoje życie, aby ocalić inne istnienia. Podtrzymuj ich heroiczne wysiłki i daj im siłę, dobroć i zdrowie.
Bądź blisko tych, którzy w dzień i w nocy opiekują się chorymi oraz kapłanów, którzy z troską duszpasterską i zaangażowaniem ewangelicznym starają się pomagać i wspierać wszystkich.
Najświętsza Dziewico, oświeć umysły naukowców, mężczyzn i kobiet, żeby mogli znaleźć właściwe rozwiązania i pokonać tego wirusa.
Wspieraj przywódców państw, aby działali mądrze, z troską i wielkodusznością, pomagając tym, którym brakuje tego, co niezbędne do życia, planując rozwiązania społeczne i ekonomiczne z dalekowzrocznością i z duchem solidarności.
Najświętsza Maryjo, porusz sumienia, aby ogromne sumy używane na rozwój i doskonalenie uzbrojenia mogły być wykorzystane do promowania odpowiednich badań, żeby zapobiec podobnym katastrofom w przyszłości.
Najukochańsza Matko, spraw, aby w świecie wzrastało poczucie przynależności do jednej wielkiej rodziny, świadomość więzi łączącej wszystkich, abyśmy z duchem braterskim i solidarnością spieszyli z pomocą w licznych biedach i sytuacjach nędzy. Pobudzaj do stanowczości w wierze, wytrwałości w służbie, stałości w modlitwie.
O Maryjo, Pocieszycielko strapionych, weź w ramiona wszystkie swoje niespokojne dzieci i wyproś, aby Bóg zadziałał swoją wszechmocną ręką i uwolnił nas od tej straszliwej epidemii, żeby życie mogło powrócić do normalnego biegu w spokoju.
Zawierzamy się Tobie, która jaśniejesz na naszej drodze jako znak zbawienia i nadziei, o łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo! Amen.

Nowa strona archidiecezji dla Polonii w Chicago
Przesłanie kardynała Blase Cupich do uczniów Polskich Szkół
Wirtualna Litania do Św. Jana Pawła II
Zwiastun programu"Jacka i Agatki niezapomniana przygoda z Pismem Świętym"
Archidiecezjalny Plan Ponownego Otwarcia Kościoła wersja 5/22/2020

Nasza parafia otrzymała pozwolenie na publiczne odprawianie Mszy Świętej z bezwzględnym limitem 50 uczestników na mszę. 

Msze Święte będą odprawiane w zwyczajnym porządku weekendowym Sobota 5PM po angielsku. 7 PM Nabożeństwo Pierwszej Soboty. Niedziela po polsku: 7:00AM, 10:15AM, 3:00 PM, 7:00 PM aby dokonać zapisu należy kliknąć odpowiedni link poniżej
Jeżeli napotkacie Państwo jakikolwiek problem z rejestracją można zadzwonić do Pani Beaty pod numer 773-758-2123 albo Pani Zosi 708 369-0680
Pn - Niedz. 9:00 AM - 6:00 PM